KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11654534
*
nr 1165 4534
Folke Bülow
(1905-1961), Sverige
Etsning, Motiv från Wisby, motivet: 39x29
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:12:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 15:04:24
1
100 kr
26/2 20:04:47
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Folke Bülow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar folke bülow grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wisby
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:52
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:19
-
5289 Etsning
Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:34
*
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Folke Bülow
nr 1165 4534
Folke Bülow
(1905-1961), Sverige
Etsning, Motiv från Wisby, motivet: 39x29
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 15:04:24 | 1 | 100 kr |
26/2 20:04:47 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Folke Bülow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar folke bülow grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wisby
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:52
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:19 -
5289 Etsning
Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:34